autor

  • Zdjęcie autora
  • Zdjęcie autora
  • Zdjęcie autora

Gdyby ktoś mi powiedział kilka lat temu, że dziennikarze będą zapraszali mnie do studia, aby przeprowadzić ze mną wywiad, a muzea, galerie i biblioteki będą chciały wystawiać moje zdjęcia, nie uwierzyłbym. Co więcej, zdjęcia spodobały się wielkiemu Sir E. Hillaremu, zdobywcy Mt Everestu do tego stopnia, że osobiście zamieścił dedykację dla mnie na swoim plakacie.

Uznałbym za mało realne, że ambasador NZ w Polsce - p. Griffiths, wpisze mnie na listę swoich przyjaciół, a pani konsul na Hawajach będzie moją znajomą. Nigdy nie sądziłem, że moje zdjęcia będą wystawiane w Sejmie RP oraz w Pałacu Kultury w Warszawie, a na wystawę w Rudach w weekendy będzie przychodziło ok. 1000 ludzi dziennie i że ktoś wzruszy się na moich seansach filmowych. Równie nieprawdopodobne było dla mnie powstanie pracy magisterskiej na Uniwersytecie Warszawskim traktującej Koniec Świata w sposób naukowy, w której znajdzie sie ok. 40 moich zdjęć.

Wszystko to pozostaje jednak faktem, podobnie jak moja wizyta w miejscach utrwalonych na fotografiach, które stają sie łącznikiem pomiędzy rzeczywistością a marzeniami.

Artur Nosiadek

Podróże

Szczególnie zafascynowany Polinezją. W ciągu trzech lat zamknął tzw. Trójkąt Polinezyjski, którego wierzchołkami są Nowa Zelandia, Hawaje i Wyspa Wielkanocna. W ciągu sześciu lat okrążyl kulę ziemską, przemierzając Azję i Australię dotarł do "Końca Świata". Stamtąd przez Amerykę Północną, Środkową, Południową i Afrykę powrócił do domu.

 

 Przyjaciele

Maria i Bogusław Nowakowie - właściciele nowozelandzkiego biura podróży Green Lite Travel

Zdjęcie autora

Na zdjęciu Artur Nosiadek z Markiem Kondratem po otwarciu wystawy w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach

Poiżej POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 20 maja 2005 r. o nadaniu orderów i odznaczeń (M.P. z dnia 31 października 2005 r.) Rej. 79/2005 Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) odznaczony zostaje Artur Nosiadek SREBRNYM KRZYZEM ZASŁUGI za zasługi w pracy zawodowej, za działalność spoleczną 377.

Po prawej życzenia urodzinowe otrzymane od Sir Edmunda Hillary'ego 'Z najlepszymi życzeniami dla Artura Nosiadka'. 

Kontakt

  1. nosiadek@wb.pl
  2. Facebook
  3. You Tube